Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Absolwenci WMS 2006 na rynku pracy

Spis treści
Absolwenci WMS 2006 na rynku pracy
Branże absolwentów WMS
Pracodawcy i miasta
Po specjalności: matematyka w ekonomii, finansach i ubezpieczeniach
Po specjalności: matematyka w informatyce i zarządzaniu (optymalizacja)
Po specjalności: matematyka obliczeniowa i komputerowa
Porównanie specjalności
Wszystkie strony
ms.jpgPonad połowa absolwentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH, którzy uzyskali absolutorium w roku 2006 pracuje w zawodzie związanym z finansami, a blisko jedna czwarta w nowych technologiach - wynika z informacji Strefy WMS. Byli studenci WMS pracują najczęściej w centrach outscourcingowych, bankach lub firmach informatycznych. W tym artykule przedstawiamy sektory realizacji zawodowej absolwentów matematyki, również z podziałem na specjalności.W naszych badaniach uwzględniliśmy 43 osoby, które w lecie uzyskały absolutorium, czyli nieco ponad 60 proc. całego roku (piąty rok ukończyło w 2006 r. niecałe 70 osób). Wśród nich 39 podjęło w Polsce pracę (przez co najmniej miesiąc). Jeśli ktoś pracował u więcej niż jednego pracodawcy, pod uwagę braliśmy tylko ostatniego. Gdy ktoś robił dwie specjalności, wybieraliśmy tą z którą była związana praca magisterska.

W badaniu wzięło udział 18 osób z "finansówki", 17 z ex optymalizacji czyli matematyce w informatyce i zarządzaniu, 7 z "obliczeniówki" i jedna z "mrówek". Studentom niższych (a może nawet wszystkich) WMS należy się wyjaśnienie, że proporcje te nie wynikają z widzimisię lecz odpowiadają rzeczywistym i na przykład o ile na finansówce było prawie 30 osób a optymalizacji ok. 25 o tyle na obliczeniówce mniej więcej 10 a na popularnych mrówkach zaledwie... dwie.

specj_ank.jpg

Z naszych informacji wynika, że aż 90 proc. osób które uzyskały absolutorium podjęło pracę w kraju. Reszta nie pracuje albo wyjechała za granicę.

Ankieta
Ankietowani 43
MFIU 18
MIZ 17
MOiK 7
MPiT 1

Posiadanie pracy
Ankietowani 43 100,0%
Podjęło pracę w Polsce 39 90,7%
Nie podjęło pracy 2 4,7%
Wyjazd za granicę 2 4,7%Poprawiony: wtorek, 02 stycznia 2007 13:22