Strefa WMS

Serwis Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Już za rok AGH będzie mieć basen

basenjakis.jpgW listopadzie 2007 r. pierwsi studenci AGH popływają w nowo wybudowanym, uczelnianym basenie - udało się dowiedzieć Strefie WMS. Korzystać z obiektu będzie można bezpłatnie w ramach zajęć WF. Aby popływać poza nimi trzeba będzie kupić bilet. Studenci AGH będą jednak mogli liczyć na zniżkę.

Basen powstanie na terenie Miasteczka Studenckiego AGH, za akademikami DS 15 i DS 16 ("Maratonem" i "Pod Gruszą"). Kiedy dokładnie? Jak informuje Henryk Zioło, kanclerz AGH, budowa rozpoczęła się 24 lipca 2006 roku i została podzielona na dwa etapy. - 24 listopada 2007 r. mają zostać oddane do użytku niecki basenu wraz z zapleczem oraz całą technologią, co umożliwi pływanie. Pozostałe usługi uruchomione zostaną wiosną 2008 r. Dokładny termin będzie zależeć od pogody - podaje.

Obiekt ma wyglądać imponująco. Składać się będzie z aż dwóch niecek, o długości 25 m każda. Do tego dojdzie specjalny brodzik do nauki pływania. Przy jednej z niecek znajdą się trybuny, a w budynku będą ponadto sauny, klub fitness, kręgielnia i sala wielofunkcyjna o powierzchni 450 metrów kwadratowych.

Czy za możliwość korzystania z basenu, studenci AGH będą musieli płacić? Jak mówi H. Zioło, na darmowe pływanie można liczyć w ramach zajęć WF. - Zakładamy, że będa na nim prowadzone zajęcia z WF, które będą bezpłatne dla pływających, a w godzinach wieczornych basen będzie ogólnodostepny, z ulgami dla studentów - informuje kanclerz AGH.

Obecnie zamiast zwykłego WF-u studenci mogą wybrać zajęcia na basenie "Wisły", ale wiąże się to z dodatkową opłatą. W ubiegłym semestrze opłata semestralna wynosiła 120 zł.

Nowy obiekt zbuduje Konsorcjum Chemobudowa S.A. i ZRB Murdza. Będzie kosztować 22,7 mln zł, nie licząc wyposażenia typu apteczki, gaśnice, krzesła (wartości rzędu kilku promili kosztu budowy).


Poprawiony: sobota, 07 października 2006 11:23